ХХVI Міжнародний фестиваль моновистав «Відлуння» презентує моновиставу з трьома кінцями за п'єсою Олександра Оверчука за оповіданнями Бруно Шульца зі збірок «Цинамонові крамниці», «Санаторій під клепсидрою»
ПЛОЩА СВЯТОЇ ТРІЙЦІ
Виконує Шимон Цемпура (Театр драми ім. Єжи Шанявського, Плоцьк, Польща)Постановка: Олександр ОверчукХореографія: Малгожата Фіялковська
Прем'єра – 20 січня 2024 рокуТривалість вистави – 70 хвилин (без антракту)
Місце дії – провінційне містечко, яке Бруно Шульц ототожнює зі своїм рідним містом Дрогобичем. Оповідачем, героєм, а часом і уважним спостерігачем є Юзеф – персонаж, у якого автор, швидше за все, вклав свою особистість.Неоднозначність характерів, в яких перебуває герой, зберігає психологічну одноманітність. Для Олександра Оверчука «приватний інтерес до читання Шульца капітулював. Перш за все, в його літературі ми маємо справу з універсальними речами, що в моєму випадку було пов’язане зі спробою зрозуміти сенс невинних жертв і опинитися в етичній лабораторії біблійного масштабу. У подібній ситуації кожен прочитає свій біль по-своєму», – пояснює режисер.Секрет розуміння літератури Шульца полягає також у творчому осмисленні інших проявів його мистецької діяльності.Автора інсценізації Олександра Оверчука надихнуло насамперед слово.Малюнки Шульца «залишилися за кадром, тому що вони самодостатні і не потребують, на мій погляд, театру. Проте слова відкривають простір і втілюють форми, близькі кожному, хто хоче їх бачити.Рекомендуємо виставу всім, хто хоче хоч на мить побути у світі вічних пошуків відокремлення Добра від Зла.Шимон Цемпура – випускник факультету лялькового мистецтва Академії театрального мистецтва ім. Олександра Зельверовича в Білостоці. У старших класах він зі своїми друзями заснував кабаре і саме тоді закохався в сцену. Дебютував у театрі «Піноккіо» в Лодзі. Через два роки він отримав роботу в театрі «Гуллівер» у Варшаві. Він з'являвся в дитячих телевізійних програмах: «Домашній дитсадок», «Шафіки» «Поліські казки», «Інстинкт мисливця». З 1997 року працює в Театрі ім. Єжи Шанявського у Плоцьку, на сцені якого втілив більше 20 різнопланових ролей. Знімався у серіалах і кінофільмах, у його фільмографії 21 робота у 19 проєктах. Серед них: «На добро і на зло», «Порок», «MjM», «Хвиля молодих», «Попелюшка», «Надія», «Обіцянка». Займається аудіодескрипцією. Створив голосовий опис майже півтора десятка фільмів для людей із порушеннями зору.
Олександр Оверчук працює у Львівському національному академічному українському драматичному театрі імені Марії Заньковецької. Закінчив Львівську академію мистецтв у 1988 р. Один із ініціаторів та учасників спільного проекту Львівського осередку Національної спілки театральних діячів України та Федерації польських організацій в Україні «Сцена-студія «Галичина» (Львів, 2000 р.). ) експериментальної сцени, створеної для постановки вистав на польсько-українському пограниччі мовами обох культур. Співпрацює з театром у Плоцьку. Його індивідуальна театральна діяльність пов’язана з формою «театру сценографа», який синтезує досвід польської та української шкіл сценографії.